Створення Rooh, частина 2

Alexandra Khobotova
7 min readApr 1, 2021

--

Як я створювала обличчя нашої волонтерської організації

Ця стаття написана двома мовами, українською та англійською. англійська версія тут. Можете обирати ту мову, яка вам зручніша.

Освіжимо наші спогади

У попередній частині я описала процес неймінгу — це був мій особистий досвід в цій нелегкій справі. Я вважаю, що процес іменування може відрізнятися залежно від того, з чим ви насправді маєте справу. У цій статті я розповім вам історію, як я це називаю, пошуку обличчя бренду. Обличчя навіть важливіше, ніж просто ім’я — зрештою, ми сприймаємо інформацію візуально в більшості випадків.

Початок

Отже, наша назва — Rooh (рух). Це слово також є загальним поняттям у нашій національній ментальності, тому воно може зобразити не лише сам рух, воно представляє більше — бажаючих змінити ситуацію, прагнення до свободи, силу волі нашого народу. Як я вже згадувала раніше, це поняття — дуже українське, і його зображення має бути таким самим.

Я почала копирсатися у себе в голові. Я «переглянула» усе, що хоча б приблизно стосувалося нашої культури (за умови, що це негайно прийшло мені на думку.Так стає ясно, що символ добре відомий і читабельний, можна сказати — стереотипний). Тільки після цього я почала переглядати Pinterest, який, на мою думку, є справді крутим інструментом для дизайнерської праці, якщо ви проводите там якийсь час і ретельно шукаєте (це не реклама).

За пошуком “українська культура” сайт видає приблизно таке:

Шлях вишиванок

Цей пошук був дуже поверховий, це був лише перший етап мого дослідження. Тим не менш, це дозволило мені зрозуміти основні елементи, які я могла би використовувати на своєму полотні, але не обмежуватися ними.

Як ви могли бачити, на малюнках вище було багато вишиванок і вишивок (і писанок, хоча, навіть якщо це неправильно — орнаменти досить схожі). Це не лише частина національного вбрання, це наше культурне надбання, спокінвічна діяльність українців. Я дослідила регіональні типи вишивки (десь блізько 25, а їх, гадаю, набагато більше) та відмітила для себе ті, які мені найбільше сподобались.

Вишивка хрестиком, очевидно, нагадує нам піксельні малюнки, і цьому є прямий доказ: українські національні вишиванки, переважно вишивка хрестом, містили коди, тому конкретна кількість червоного кольору та чорного кольору та їх поєднання створювали візерунок, який інші люди могли читати та розуміти.

Отже, гаразд — вишивка. Я записала це до свого списку ідей.

Шлях природи

Україна — велика європейська країна з м’яким кліматом та шістьма наземними екорегіонами, тому наша природа досить різноманітна.

У нашій країні багато полів пшениці та соняшнику. Ці дві культури стали національними символами, навіть український прапор, згідно з однією з інтерпретацій, зображує блакитне небо та пшеничні поля.

Отже, записала — соняшник та пшениця.

Шлях історії

Після перегляду багатьох веб-сайтів та тисяч фото я вирішила, що мені слід глибше зануритися в українську історію. Давня трипільська культура, яка знаходилась на нашій території близько 7000 років тому, залишила багато артефактів. Деякі з символів, якими користувалися ці люди, мігрували та прижилися в українській культурі. Як виглядали їхні символи — на фото нижче, і ви бачите, що багато іконок дуже поширені для людства загалом:

Добре. Трипільські символи я записала до свого списку.

Що далі?

Проводячи дослідження, я зберігала фотографії на дошці Pinterest, я надихалася і багато думала. Тим не менш, я не хотіла просто взяти символ і перемалювати його; це не те, що повинен робити хороший дизайнер.

Протягом усього свого шляху я робила замальовки:

Це вже щось. Зверніть увагу на тризуб, який є також символом давньої Київської Русі та сучасним українським гербом. Тоді я зробила більшу “дошку” символів, пов’язаних (чи семантично пов’язаних) з українською культурою:

Пізніше я розділила їх на групи, подібні візуально та семантично, щоб згодом кілька іконок створили один новий символ, один логотип.

Кольори

Перш ніж показати вам результати своєї роботи, мені потрібно розповісти вам про кольори. Зазвичай, коли ви створюєте логотип, ви робите це в чорному кольорі— тоді ви можете побачити, чи добре він виглядає в найпростішій формі. Оскільки цей етап пройшов і всі варіанти були намальовані, мені потрібно було подумати про гамму — кольори є частиною айдентики, тому їх вибір був дуже важливим.

Я думала про різні поєднання, модерні та нетрадиційні для моєї країни, але зрозуміла, що … це не буде чимось українським. Таким чином я зупинилася на поєднаннях жовто-блакитного (прапор / природа) та червоно-чорного (вишиванка).

Давайте подивимось!

Знову ж таки, у мене було багато варіантів, але я вибрала чотири.

Варіант 1

Перший варіант — геометричний, сучасний і використовує жовтий та синій — кольори нашого прапора.

Цей знак — мінімалізоване об’єднання символів пшениці, тризуба та сходів. Разом вони створюють меседж: ми, українці (читай— наша організація), прагнемо розвивати свою країну та робити її квітучою.

Знак динамічний, оскільки він використовує три однакові фігури, розміщені таким чином, що ми уявляємо, що вони йдуть вгору. Градієнт, що використовується в середній фігурі, підкреслює перехід з одного стану в інший. Зверніть увагу, що навіть у найменшому вигляді (внизу праворуч на слайді) логотип можна впізнати та прочитати.

Для кожної концепції логотипу я створила «варіант використання» — слайд, де я показую, як ми можемо використовувати логотип і як він може перерости у справжню айдентику. Пам’ятайте, що якщо ваш логотип не може розвинутись (або впровадити себе) в систему — це поганий логотип, і краще створити інший.

Наші основні фігури — це прямокутники. Ми можемо зробити їх ширшими (але не вужчими) і розмістити в них зображення. Кольори можна використовувати для тонування зображення.

Варіант 2

Цей варіант був натхненний … Ви можете здогадатися, чим?

Правильно — українською традиційною вишивкою. Кольори чорно-червоні, основна форма — квадрат. Я використала градієнт у верхній частині знака, щоб додати трохи об’єму.

Поєднання традиційного візерунка рожи з мечем (та знаком оклику) породжує таке значення: нам є що сказати. І це буде голосно. Ми звитяжні та сильні.

Оскільки основною формою є квадрат, його можна використовувати як елемент системи. Кількість кольорів не обмежується двома: також можна використовувати більш блідий відтінок червоного (рожевого), що використовується на градієнті.

Варіант 3

Теплий, м’який, елегантний варіант виконаний в жовто-блакитних кольорах.

Якщо варіант 1 використовував більш лимонний відтінок жовтого, тут колір ближчий до помаранчевого. Він нагадує як пелюстку, так і насіння, обидва освітлені сонцем під синім небом.

В цій формі є ще більше значень: залежно від того, як ви на неї дивитесь, вона може нагадувати спіч бабл або смуги прапора. Композиція динамічна: форми піднімаються вгору і мають гострі кути.

У цьому випадку я склала знаки у форму колоску і розмістила у них фотографії. Річ у тім, що форми можна розташовувати по-різному: наприклад, зробити з них квітку.

Варіант 4

Четвертий варіант — поєднання знаку та букв. Червоний колір тут ближче до рожевого і нагадує пелюстки маку на заході сонця.

Логотип простий, але містить кілька значень. Тут я вирішила дослідити концепцію самого руху. Я використала знак нескінченності — одну з найдавніших іконок, відомих людям, її навіть використовували трипільці. Ми — Rooh, а піктограма означає нескінченний рух — отак просто. Бажання змінити життя, творити історію, ніколи не зупинятися.

Основною формою є коло, оскільки знак нескінченності — це поєднання двох кіл, переплетених між собою.

Що далі?

Отже, ви бачили всі варіанти. Знову ж таки, ми разом із командою обрали найкращий варіант через голосування — і це варіант номер чотири. Наступним кроком для мене було дещо скорегувати його та розробити айдентику— майбутня стаття буде саме про це, тому слідкуйте за нами!

Також підписуйтесь на нас в Лінкедині та Фейсбуці.

--

--

Alexandra Khobotova
Alexandra Khobotova

Written by Alexandra Khobotova

Brand manager, visual designer from Kharkiv, Ukraine.

No responses yet